Press Releases
print

IFC розширює доступ до фінансування малому бізнесу та споживачам іпотечних кредитів в Україні


IFC Київ
Лариса Шидловська

+380 44 490 64 00

Ел. пошта:
lshidlovskaya@ifc.org


Київ, Україна,  27 серпня, 2008 року—IFC, член Групи Світового банку, оголосила про початок нового етапу партнерства з ВАТ «Сведбанк», провідним комерційним банком в Україні. Виконавчий віце-президент IFC Ларс Танелл (Lars Thunell) підписав  кредитну угоду про надання цьому банку фінансування, що буде використано для кредитування малих і середніх підприємств, а також іпотечного фінансування для фізичних осіб.
 
IFC надає ВАТ «Сведбанк» та ЗАТ «Сведбанк Інвест» кредити у розмірі 70  мільйонів доларів США з власного рахунку. IFC також  виконає  важливу роль у мобілізації паралельних та синдикованих кредитів на загальну суму майже 69 мільйонів доларів США, щоб завершити пакет фінансування для банку.


Це - одна з найбільших інвестицій IFC у фінансовий сектор України та перша синдикація IFC для української фінансової установи. Завдяки цьому фінансуванню буде збільшено обсяг кредитних коштів для малих підприємств, а також розширено доступ до іпотечного фінансування для тих, хто потребує житла. Головним чином, кредитні ресурси розраховані на споживачів, які живуть за межами Києва, і не мають достатнього доступу до фінансування у нинішніх ринкових умовах.


«Партнерство з IFC є надзвичайно важливим для банківської системи України, оскільки відкриває перед вітчизняними фінансовими установами нові можливості зростання та виводить їх на якісно новий рівень обслуговування. Підтримка підприємництва та створення максимально сприятливих умов для його кредитування залишаються одними з пріоритетних напрямів діяльності Swedbank. Мені дуже приємно, що саме ми розпочали нову сторінку співпраці між IFC та українськими банками. Отримані кошти, що будуть спрямовані на фінансування підприємництва та іпотечного кредитування, дадуть новий імпульс розвитку малого та середнього бізнесу в Україні», - зазначив голова правління ВАТ «Сведбанк» Сергій Тігіпко (SergeyTigipko).


Співпраця ІFC та «Сведбанку», що є правонаступником «ТАС-Комерцбанку», розпочалась у 2005 року із надання банку консультативних послуг з метою привести внутрішні практики корпоративного управління у відповідність з міжнародними стандартами.  


“Ми дуже задоволені тим, що розвиваємо довгострокову співпрацю із сильними українськими фінансовими установами, для яких підтримка малого бізнесу є пріоритетом. Наше партнерство із «Сведбанком» - це важливий приклад того, як IFC може надавати інвестиції та консультативну допомогу, щоб задовольнити потреби наших клієнтів,” - сказав  Ларс Танелл (Lars Thunell), виконавчий віце-президент IFC.


Додаткова інформація
IFC

IFC, член Групи Світового банку, сприяє сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, інвестуючи у приватний сектор, мобілізуючи капітал на місцевих та міжнародних фінансових ринках, а також надаючи компаніям і урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками. Бачення IFC полягає у тому, що сталий економічний розвиток відкриває можливості людям подолати бідність і поліпшити своє життя. У 2007 фінансовому році IFC інвестувала 8,2 мільярда доларів США та додатково мобілізувала 3,9 мільярда доларів США через участь у синдикатах та структурованому фінансуванні у 299 інвестиційних проектів у 69 країнах  що розвиваються. IFC також надавала консультативні послуги у 97 країнах. Більш детальна інформація на веб-сайті www.ifc.org.


Україна стала акціонером та членом IFC у 1993 році. Станом на 30 червня 2008 року, IFC інвестувала 988 мільйонів доларів США у 42 проекти в Україні. IFC стрімко розширює свою інвестиційну програму, спрямовуючи кошти у фінансовий, аграрний сектори, у розвиток енергозбереження та інфраструктуру. IFC також пропонує в Україні консультативні програми з розвитку лізингу, агро бізнесу, іпотечного фінансування та удосконалення середовища для ведення бізнесу. Більш детальна інформація на веб сайті www.ifc.org/ukraine
.

ВАТ «Сведбанк»

Заснований у 1820 році, Swedbank є однією з провідних банківських груп у країнах Північної Європи та Балтії. Ринкова капіталізація становить близько 200 мільярдів доларів США. Swedbank нараховує понад 9 мільйонів рітейлових та 600 тисяч корпоративних клієнтів у Швеції та країнах Балтії. Міжнародна група успішно працює у Копенгагені, Хельсінкі, Люксембурзі, Нью-Йорку, Осло, Токіо, Шанхаї, Москві, Санкт-Петербурзі, Калінінграді. 9 липня 2007 року цей список поповнився і Києвом.


ВАТ «Сведбанк», що є правонаступником АКБ «ТАС-Комерцбанк», входить до групи великих українських банків і є материнським банком ЗАТ «Сведбанк-Інвест». Банк нараховує більше 180 точок продажу в усіх регіонах України. Банк, у якому працює 3 тисячі співробітників, надає свої послуги понад 200 тисячам приватних та 18 тисячам корпоративних клієнтів.


Більш детальна інформація на веб сайті
www.swedbank.ua.

ВАТ Сведбанк
Ірина Рудько
+380 44 481 48 63
Ел. пошта: Iryna.Rudko@swedbank.ua