Press Releases
print

Українські медіатори, які пройшли навчання за підтримки IFC, отримали міжнародну акредитацію


Лариса Шидловська:
Тел.: + 380 44 490 64 00
Ел. пошта: lshidlovskaya@ifc.org
 
ІFC Москва:
Ілля Свердлов
Тел.: +7 495 411 75 55
Ел.пошта: isverdlov@ifc.org


Київ, Україна, 5 лютого 2009 року—IFC, член групи Світового банку, допомогла започаткувати в Україні мережу медіаторів з міжнародною акредитацією. Це у свою чергу допоможе компаніям і банкам скоротити час та кошти, необхідні для вирішення корпоративних спорів, що набуває особливого значення в умовах економічного спаду.

Медіатори, які успішно завершили навчання в Українському центрі медіації, отримали міжнародну акредитацію від Центру ефективного вирішення спорів (CEDR) – визнаної в усьому світі організації, що надає послуги з альтернативного врегулювання суперечок. Впродовж жовтня-грудня 2008 року вони пройшли серію тренінгів, що їх провів CEDR у рамках пілотного проекту IFC “Впровадження медіації у сферу корпоративного управління в Україні”.  

Випускники програми вже почали застосовувати щойно набуті знання та навички з медіації у врегулюванні корпоративних та сімейних спорів.

Ольга Шепель, генеральний директор ТОВ “Каанто”, так розповіла про свій перший досвід як медіатора: “В той час як учасники спору відгороджувалися один від одного, переходили від захисту до нападу, я була вражена тим, які зміни відбувалися, коли мої запитання звучали у правильному  форматі. Сторони починали заспокоюватися і говорити про те, що їх справді цікавить”.

“Акредитація українських медіаторів за найвищими міжнародними стандартами, як ми сподіваємося, відкриває для них великі перспективи в Україні і на усьому пост-Радянському просторі,” – зазначила Галина Єрьоменко, директор Українського центру медіації. – “За підтримки IFC ми плануємо розробити власну навчальну програму з розвитку навичок медіації”.
 
Враховуючи складну економічну ситуацію в Україні, Український центр медіації прагне надавати індивідуально орієнтовані послуги позасудового вирішення спорів клієнтам, які потребують допомоги у формуванні переговорних позицій.

Пілотний проект IFC “Впровадження медіації у сферу корпоративного управління в Україні” офіційно відкрився у жовтні 2008 року і є складовою Ініціативи IFC з глобального розвитку альтернативного вирішення спорів (АВС). За підтримки урядів Канади і Нідерландів IFC допомогла впровадити медіацію у Боснії 2004 року, розпочавши Програму з АВС, завдяки якій за три роки було вирішено 350 справ та вивільнено і реінвестовано у бізнес заблокованих активів на суму понад 13,5 мільйона доларів США.

Про IFC
IFC, член Групи Світового банку, створює можливості для людей подолати бідність та поліпшити життя. Ми сприяємо сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям і урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками. У 2008 фінансовому році IFC інвестувала 16,2 мільярда доларів США, що на 34 відсотки більше обсягів попереднього року. Більш детальна інформація на веб-сайті www.ifc.org.

Про Український центр медіації
Український центр медіації був створений 2008 року і увійшов до складу Києво-Могилянської бізнес-школи, заснованої в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, одному з найстаріших університетів Східної Європи. Центр поєднує організацію навчання з медіації та технік  переговорів з наданням послуг з медіації корпоративних спорів для бізнесу, а також академічними дослідженнями у сфері ефективного вирішення спорів. Більш детальна інформація на веб-сайті http://www.ukrmediation.com.ua.