Press Releases
print

IFC допомагає українським харчовим підприємствам підвищити безпечність продукції та збільшити продажі


Київ:
Олена Гармаш
Тел.: +380 44 490 6400
E-mail:
oharmash@ifc.org


Київ, Україна, 24 березня, 2010 року — Міжнародна фінансова корпорація (IFC), член Групи Світового банку розпочала в Україні нову тренінгову програму, щоб допомоги кращим харчовим підприємствам України підвищити безпечність продукції та збільшити продажі, навіть у непростих пост-кризових умовах.

Проект IFC Безпечність харчової продукції в Україні організував у Києві одноденний семінар для ознайомлення керівників українських підприємств з перевагами HACCP*, всесвітньо визнаної системи управління безпечністю харчової продукції. На семінарі, першому подібному заході, влаштованому IFC в Україні, понад 100 керівників підприємств центральних областей України дізнавалися про економічні вигоди від встановлення системи, зокрема, про економію коштів, вихід на нові ринки та залучення нових інвесторів.

Запровадження НАССР допомогло нашому підприємству скоротити виробничі витрати, збільшити продажі, а низькі виробничі ризики та стабільність компанії приваблюють нових інвесторів, партнерів та постачальників - розповідає головний технолог ВАТ Миронівський хлібопродукт Оксана Панасюк.

Поки що розповсюдження НАССР в Україні лише набирає обертів через нестачу необхідної інформації, нечітке законодавство, проблеми з практичним впровадженням та обмежені можливості фінансування. Вступ України до СОТ відкрив ринок країни для імпортної продукції, загостривши конкуренцію і серед українських виробників. Щоб вдосконалити систему харчової безпеки та посилити конкурентоспроможність українських виробників, IFC пропонує підприємствам України комплексну підтримку запровадження систем управління безпечністю харчової продукції. Протягом 2010 року проект Безпечність харчової продукції в Україні планує проведення семи подібних семінарів по всій Україні.

Для інвесторів HACCP – це свідчення піклування підприємства про посилення свого бренду, належне скорочення небезпек, зростання продажів на існуючих ринках, не кажучи вже про вихід на нові ринки,” сказала Сара Окман, керівник проекту IFC Безпечність харчової продукції в Україні.

IFC є єдиною фінансовою установою, що зосереджена виключно на розвитку приватного сектора - рушія стабільного зростання нових ринків. Разом з Міжнародним банком реконструкції та розвитку IFC прагне збільшення капіталу, щоб посилити власну спроможність створювати нові можливості для бідного населення країн, що розвиваються, зокрема, шляхом підвищення конкурентоспроможності виробників харчової продукції.

Про IFC

IFC, член Групи Світового банку, створює можливості для подолання бідності та поліпшення життя людей. Ми сприяємо сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям та урядам консультаційні послуги та послуги з управління ризиками. Сума нових інвестиційних проектів IFC у 2009 фінансовому році сягнула 14,5 мільярда доларів США, що під час фінансової кризи сприяло надходженню капіталу до країн, що розвиваються. Більш детальна інформація на веб-сайті
www.ifc.org.


*
НАССР (Аналіз небезпечних чинників та критичні точки контролю) - система управління харчовою безпекою, заснована на аналізі потенційних небезпек та їхньому запобіганню протягом всього виробничого процесу.