Press Releases
print

IFC підтримує модернізацію металургійної галузі в Україні


Контактна  інформація:
IFC Київ
Лариса Шидловська
Тел.: +380 44 490 6400
Ел. пошта:
lshidlovskaya@ifc.org

IFC Вашингтон

Ірина Ліхачова

Тел.: +1 202 473 1813

Ел. пошта:
ilikhachova@ifc.org


Київ, Україна, 11 лютого 2008 року — IFC, член Групи Світового банку, надає фінансування холдинговій компанії «Індустріальний Союз Донбасу» (ІСД), що свідчить про послідовну підтримку модернізації металургійної галузі в Україні. Компанія «Індустріальний Союз Донбасу» є провідним виробником металопродукції, що має активи в Україні, Угорщині та Польщі.

Пакет довгострокового фінансування IFC у розмірі 350 мільйонів доларів США – це вже друга інвестиція у компанію. Пакет фінансування складається із прямого кредиту у розмірі 100 мільйонів доларів США з власного рахунку IFC та синдикованого кредиту на суму 250 мільйонів доларів США, залученого від провідних міжнародних банків. Уповноваженими організаторами та управляючими синдикованого кредиту виступають АБН АМРО (ABN AMRO) та Сосьєте Женераль Корпорейт енд Інвестмент Банкінг (Société Générale Corporate and Investment Banking).


Це фінансування буде використано для модернізації збудованих понад сто років тому Алчевського та Дніпровського металургійних комбінатів (АМК і ДМК), а також Алчевського коксохімічного заводу (АКЗ). Виділені кошти також допоможуть зміцнити конкурентні переваги компанії, розширити асортимент марок сталі, що їх випускає холдинг, і підвищити екологічні стандарти виробництва.


“У нас уже є успішний досвід роботи з IFC як із довгостроковим кредитором, який ми отримали, впроваджуючи попередню програму капітальних інвестицій. Це сприяло підвищенню виробничих показників компанії та зміцненню конкурентоспроможності одного з найважливіших секторів економіки України загалом. Нове фінансування IFC також буде спрямовано на заміну застарілих, екологічно шкідливих та неефективних потужностей на новітні технології виробництва. Це допоможе підвищити якість та розширити асортимент марок сталі, а також інвестувати у подальше підвищення екологічної  безпеки виробництва», - сказав Сергій Тарута, голова ради директорів холдингу «Індустріальний Союз Донбасу».


Програма модернізації компанії не лише забезпечить скорочення виробничих витрат,  але й дасть можливість істотно зменшити обсяги викидів у повітря твердих часток і двоокису вуглецю. Крім того, вона матиме позитивний вплив на розвиток економіки міст Алчевська та Дніпродзержинська, адже на підприємствах холдингу, що тут розташовані,   загалом працюють майже  40 тисяч  чоловік. Крім того, ця інвестиція сприятиме створенню близько 5 тисяч нових робочих місць у суміжних  секторах економіки, зокрема, у будівництві, видобувній галузі, машинобудуванні, на транспорті та у сфері послуг.


“IFC пишається тим, що зміцнює і розвиває партнерство з холдингом «Індустріальний Союз Донбасу». Компанія  продемонструвала, що готова й надалі запроваджувати сучасні технології та високі екологічні стандарти, щоб зменшувати обсяги шкідливих викидів у навколишнє середовище на своїх підприємствах, розташованих в Україні, і покращувати екологію населених пунктів, прилеглих до виробництва. IFC підтримує флагмана української економіки, який водночас послідовно зміцнює свої позиції як регіонального лідера у галузі», - наголосив Дімітріс Цицирагос (Dimitris Tsitsiragos), директор міжнародного департаменту промислового виробництва та послуг IFC.


Додаткова інформація


IFC, член Групи Світового банку, сприяє сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, інвестуючи у приватний сектор, мобілізуючи капітал на місцевих та міжнародних фінансових ринках, а також надаючи компаніям і урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками. Бачення IFC полягає у тому, що сталий економічний розвиток відкриває можливості людям подолати бідність і поліпшити своє життя. У 2007 фінансовому році IFC інвестувала 8,2 мільярда доларів США та додатково мобілізувала 3,9 мільярда доларів США через участь у синдикатах та структурованому фінансуванні у 299 інвестиційних проектів у 69 країнах  що розвиваються. IFC також надавала консультативні послуги у 97 країнах. Більш детальна інформація на веб-сайті
www.ifc.org

Україна стала акціонером та членом IFC у 1993 році. Станом на 31 грудня 2007 року, IFC інвестувала 786 мільйонів доларів США у 37 проектів в Україні. IFC стрімко розширює свою інвестиційну програму, спрямовуючи кошти у фінансовий, аграрний та паливно-енергетичний сектори, а також у сферу послуг, роздрібну торгівлю, розвиток індустрії будівельних матеріалів та інфраструктуру. IFC також пропонує в Україні консультативні програми з розвитку лізингу, агро бізнесу, іпотечного фінансування та удосконалення середовища для ведення бізнесу. Більш детальна інформація на веб сайті
www.ifc.org/ukraine

Корпорація Індустріальний  Союз Донбасу (ІСД)


Корпорація "ІСД" заснована у 1995 році. Інтегрована холдингова  компанія, що володіє або управляє пакетами акцій підприємств гірничо-металургійного комплексу.  

Основні активи "ІСД": Алчевський металургійний комбінат, Алчевський коксохімічний завод, Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського, а також меткомбінат   ISD-Dunaferr в Угорщині та ISD-Huta Czestochowa у Польщі.

Індустріальний Союз Донбасу,
контактна особа у Києві:
Валентин Смірнягін
Тел.: + 380 44 591 6465
Ел. пошта: valentine.smirnyagin@gmail.com