Press Releases
print

IFC надала кредит у розмірі 3,5 млн. доларів США ТОВ ХФК Біокон, провідному постачальнику митних та логістичних послуг фармацевтичним галузям в Україні та країнах СНД


IFC Київ
Лариса Шидловська

Тел.: +380 44 490 6400

e-mail: lshidlovskaya@ifc.org


IFC Вашингтон, США

Ірина Ліхачова
Тел.: +1 202 473 1813

e-mail: ilikhachova@ifc.org


Київ, Україна, 15 травня 2006 року. Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC), інвестиційний підрозділ Групи Світового банку, що фінансує розвиток приватного сектора, надала кредит у розмірі 3,5 млн. доларів США  ТОВ «ХФК «Біокон» - провідній компанії, що надає митні та логістичні послуги у фармацевтичних галузях в Україні та країнах СНД.  

Створена у 1994 році, компанія  «Біокон» стала добре відомим постачальником послуг щодо  зберігання, перевезення, перемаркування, перепакування та розмитнення імпортних лікарських засобів. Кошти, надані IFC, «ХФК «Біокон» використає для ремонту двох нещодавно придбаних складів, будівництва нового складського приміщення, а також для модернізації інформаційних систем компанії.  


«Займаючи позицію лідера,  «ХФК «Біокон» задає високі стандарти діяльності в усій галузі, - наголосив Гі Еллена (Guy Ellena), директор департаменту IFC з питань здоров’я та освіти. - Підтримуючи розширення компанії, IFC сподівається на посилення важливої ролі приватного сектору у забезпеченні населення високоякісними товарами для охорони здоров’я».  


«Це перша інвестиція IFC у розвиток логістичної  сервісної компанії в Україні», - зазначила Олена Волошина (Elena Voloshina), керівник діяльності IFC в Україні. - Участь IFC допоможе цій українській компанії, розширити свою діяльність та поліпшити її ефективність».

"Інвестиція IFC забезпечила нам доступ до довгострокового фінансування, яке ми не могли б отримати в Україні з інших джерел. Успіх цього проекту повинен показати іншим потенційним інвесторам в Україні, що проекти з дистрибуції фармацевтичних препаратів можуть бути економічно привабливими та мати велике значення для розвитку економіки,- прокоментував Олександр Яворський (Alexander Yavorsky), президент «ХФК «Біокон». - Кредит IFC допоможе нам покращити ефективність роботи 3PL логістичного центру компанії та її фармацевтичної дистрибуційної мережі, а також  підвищити якість обслуговування наших клієнтів».

Додаткова інформація.


ТОВ «ХФК «Біокон»
, засноване у 1994 році у Києві, нині є однією з найбільших в Україні компаній-операторів митних ліцензійних складів, що надає послуги із зберігання, транспортування та розмитнення фармацевтичних препаратів. Серед ключових і довгострокових клієнтів компанії багато мультинаціональних виробників фармацевтичних препаратів.

Міжнародна фінансова корпорація (International Finance Corporation, IFC)
, член Групи Світового банку, головною метою якої є розвиток приватного сектора, сприяє залученню інвестицій у приватний сектор країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються, для подолання бідності та підвищення рівня життя населення цих країн. IFC фінансує проекти у приватному секторі, мобілізує капітал на міжнародних фінансових ринках, допомагає країнам-клієнтам покращувати соціальні та екологічні умови, надає технічну допомогу і консультації урядам та приватним компаніям. 178 країн-членів надають свій акціонерний капітал та спільно визначають політику  його подальшого використання.


З моменту створення у 1956 році і до кінця 2005 фінансового року, загальна сума фінансових зобов’язань IFC становила 49 мільярдів доларів США з власних коштів. Крім того, IFC забезпечила 24 мільярди доларів США у вигляді синдикованих кредитів. За цей час IFC співпрацювала із 3319 компаніями у 140 країнах, що розвиваються. На кінець 2005 фінансового року портфель зобов’язань IFC становив 19,3 мільярда доларів США зі своїх власних коштів та 5,3 мільярда доларів США у вигляді синдикованих позик. Більш детальна інформація на веб-сайті www.ifc.org


Україна стала акціонером та членом IFC у 1993 році. На 1 травня 2006 року IFC взяла участь у 23 інвестиційних проектах в Україні, а сума її інвестицій становила близько 480 мільйонів доларів США. У 2004-2005 роках IFC значно розширила свою інвестиційну програму в Україні, збільшивши суму своїх фінансових інвестицій в аграрний, фінансовий та виробничий сектори економіки країни до 255 мільйонів доларів США.

Починаючи з 1992 року, IFC також реалізує в Україні широку програму технічної допомоги, яка спочатку зосереджувалась на приватизації малих об’єктів, землі та об’єктів незавершеного будівництва. Нині програми, що впроваджуються на кошти міжнародних агентств країн-донорів, пропонують консультації з питань корпоративного управління, лізингу, агробізнесу тощо. Ці програми націлені на покращення бізнесового середовища та сприяння зростанню малих і середніх підприємств.