IFC Home
Creating Opportunity Where It's Needed Most

IFC підтримує розвиток інфраструктури для реалізації нафтопродуктів в Україні


IFC Вашингтон
Ханнфрід фон Хінденбург (Hannfried von Hindenburg)
Тел.: +1  202  458 5613
Ел. пошта:  hvonhindenburg@ifc.org

Ірина Ліхачова
Тел.: +1 202 473 1813
Ел. пошта: ilikhachova@ifc.org

IFC Київ
Лариса Шидловська
Тел.: +380 44 490 6400
Ел. пошта: lshidlovskaya@ifc.org


Львів, Україна, 18 грудня 2007 року — IFC, член Групи Світового банку, підтримує розширення мережі сучасних автозаправних станцій в Україні та модернізацію застарілої національної інфраструктури дистрибуції нафтопродуктів. IFC надає «Концерну  Галнафтогаз» пакет довгострокового фінансування на суму 100 мільйонів доларів США, що складається із прямого кредиту у 30 мільйонів доларів США, субординованого кредиту у 20 мільйонів доларів США та синдикованих кредитів на загальну суму 50 мільйонів доларів США, залучених від провідних міжнародних банків. Це – найбільша інвестиція IFC у нафтохімічний сектор колишнього Радянського Союзу. Залучення коштів міжнародних банків було організовано спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, який також надає компанії довгострокове фінансування обсягом 100 мільйонів доларів США.

«Концерн Галнафтогаз» - один із лідерів ринку нафтопродуктів в Україні, що нині забезпечує діяльність 235 автозаправних станцій під маркою OKKO. Завдяки програмі розширення кількість автозаправних станцій у мережі ОККО збільшиться до 360, а також буде створено від 600 до1000 нових робочих місць.

IFC співпрацює з «Концерном Галнафтогаз» як довгостроковий кредитор і радник. Ця співпраця почалася у 2003 році, коли компанія взяла участь у програмі IFC з оцінки та удосконалення корпоративного управління. IFC також допомогла компанії впровадити внутрішні системи управління екологічною безпекою, охороною праці та технікою безпеки та надала консультації у процесі розробки довгострокової стратегії концерну. Визнаючи готовність компанії здійснювати діяльність на принципах прозорості та з використанням ефективних практик корпоративного управління, IFC вперше підтримала зростання компанії у 2005 році, надавши їй кредит у розмірі 25 мільйонів доларів США.

“Завдяки довгостроковому фінансуванню та допомозі IFC у розробці та запровадженні стандартів корпоративного управління і екологічної безпеки, компанія змогла досягти того рівня, на якому нині знаходиться. Нове фінансування IFC допоможе нам вийти на вищий етап розвитку, розширити нашу діяльність по всій країні, а також і надалі надавати нашим клієнтам високоякісні продукти та послуги світового рівня», – сказав пан Юрій Кучабський, генеральний директор «Концерну Галнафтогаз».

“IFC високо цінує партнерство з «Концерном Галнафтогаз». Компанія довела своє прагнення працювати відкрито і прозоро, дотримуючись найкращих практик щодо збереження навколишнього середовища, охорони здоров’я та безпеки. Ми сподіваємося на продовження співпраці з компанією, яка так багато робить для покращення інфраструктури та створення постійних робочих місць в Україні», - наголосив Ланс Кріст (Lance Crist), старший менеджер департаменту IFC з нафти, газу, видобування та хімічних продуктів.

IFC (International Finance Corporation)
IFC, член Групи Світового банку, сприяє сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, інвестуючи у приватний сектор, мобілізуючи капітал на місцевих та міжнародних фінансових ринках, а також надаючи компаніям і урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками. Бачення IFC полягає у тому, що сталий економічний розвиток відкриває можливості бідним верствам населення подолати бідність і поліпшити їх життя. У 2007 фінансовому році IFC інвестувала 8,2 мільярда доларів США та додатково мобілізувала 3,9 мільярда доларів США через участь у позиках та структурованому фінансуванні для 299 інвестиційних проектів у 69 країнах, що розвиваються. За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтеся на веб-сайт www.ifc.org

Україна стала акціонером та членом IFC у 1993 році. Станом на 30 червня 2007 року IFC інвестувала 742 мільйони доларів США у 35 проектів в Україні. IFC стрімко розширює свою інвестиційну програму в Україні, спрямовуючи кошти у фінансовий, аграрний та паливно-енергетичний сектори, а також у сферу послуг, роздрібну торгівлю, розвиток індустрії будівельних матеріалів та інфраструктуру. IFC також пропонує в Україні консультативні програми з корпоративного управління, лізингу, агро бізнесу, іпотечного фінансування та удосконалення середовища для ведення бізнесу. Більш детальна інформація на веб сайті www.ifc.org/ukraine

 «Концерн Галнафтогаз»
«Концерн Галнафтогаз» - незалежний постачальник нафтопродуктів, розташований у західному регіоні України. Компанія оперує мережею автозаправних станцій власної марки ОККО, що динамічно зростає та є третьою за розміром в Україні. Усі станції OKKO побудовані за західним  зразком, відповідають сучасним технічним та екологічним вимогами, пропонують різноманітні супутні товари і послуги через магазини станцій та прилеглі майданчики технічного обслуговування. Нині компанія оперує 235 станціями, що знаходяться переважно у західних та центральних областях України. Крім роздрібного продажу нафтопродуктів, компанія також активно працює на гуртовому ринку нафтопродуктів та надає логістичні послуги іншим дистрибуційним компаніям.