IFC Home
Creating Opportunity Where It's Needed Most

IFC оголошує про старт пілотного проекту для покращення енергоефективних практик у житловому секторі в центральній Україні


У Вінниці:
Юлія Пушко

Тел: (+38050) 443-7470

E-mail:
IPushko@ifc.org

У Києві:

Олена Гармаш

Тел: +380 44 490 64 00

Email:
OHarmash@ifc.org


Вінниця, Україна, 26 квітня, 2011— IFC, член групи Світового Банку, оголошує про  партнерство з містом Вінниця для запровадження пілотного проекту з стимулювання енергофективної модернізації в житловому секторі в центральній України з метою скорочення витрат енергії та зменшення парникових викидів.
   
Житловий сектор – один з найбільших користувачів енергії в Україні після промисловості, та має найбільший потенціал заощадження. Проект IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» буде сприяти місту Вінниця, з населенням близько 400,000 мешканців, започаткувати спеціалізований ресурсний центр для надання консультацій представникам організацій співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) з юридичних, фінансових та технічних питань.


“Договір про співробітництво з IFC є знаковим для міста Вінниці, він символізує підтримку міжнародних партнерів. Новий проект IFC буде ефективно поєднуватись з тими зусиллями, які вже здійснюються для модернізації системи енергопостачання міста," зазначив Володимир Гройсман, мер Вінниці.


Олена Волошина, Керівник Діяльності IFC в Україні підкреслила: «Питання протидії змінам клімату та підтримка енергофективної модернізації -  пріоритетний напрям діяльності IFC в регіоні та в Україні. Ми раді співпрацювати з містом Вінниця в цьому пілотному проекті та сподіваємося, що наша спільна робота дозволить поліпшити повсякденне життя людей і спростить доступ до фінансування для мешканців багатоповерхових будівель ”.


Щоб сприяти Україні в реалізації потенціалу енергоефективності в житловому секторі, IFC працюватиме з українськими фінансовими інститутами над розробкою та просуванням кредитних продуктів для фінансування заходів з підвищення енергоефективності, націлених на ОСББ та компанії з управління житловим будинком. IFC також буде заохочувати банки до співпраці з представниками організацій співвласників багатоквартирних будинків для пошуку економічно вигідних рішень та буде співпрацювати з українськими законодавцями для покращення нормативно-правової бази у цій сфері.


Проект IFC «Енергоефективність у житловому секторі України» розпочав роботу в 2010 році. Проект впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.


Про IFC

Міжнародна Фінансова Корпорація (IFC), член Групи Світового Банку створює можливості для подолання бідності та поліпшення умов життя людей, Ми сприяємо сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи  компаніям та урядам консультативні послуги і послуги з управління ризиками. Сума нових інвестиційних проектів IFC за 2010 фінансовий рік виріс до рекордних $18 мільярдів. Додаткова інформація
www.ifc.org.


Про Програму співробітництва Швейцарської Конфедерації з Україною


У 1997 році Швейцарська Конфедерація та Україна підписали двосторонню угоду про технічну співпрацю, у рамках якої в Києві для координації програм співпраці було відкрито Швейцарське бюро співробітництва. Підтримка Україні з боку Швейцарії зосереджена у сферах економічного розвитку, сталого управління енергоресурсами, репродуктивного здоров’я, реформування системи юстиції та децентралізації. Щорічний бюджет програми співробітництва Швейцарії з Україною перевищує 10 млн. швейцарських франків. Додаткова інформація

http://www.swiss-cooperation.admin.ch/ukraine/.