IFC Home
Creating Opportunity Where It's Needed Most

IFC інвестує $20 мільйонів у розширення фінансування для малого та середнього бізнесу в Україні


IFC у Києві
Лариса Шидловська
Телефон: +38 044 490 6400
E-mail: lshidlovskaya@ifc.org

IFC у Вашингтоні
Лотте Панг (Lotte Pang)
Телефон:+1 (202) 758 4290
E-mail: LPang@ifc.org


Київ, Україна, 28 липня 2009 року — IFC, член Групи Світового банку, сьогодні анонсувала надання фінансування у розмірі 20 мільйонів доларів США ВАТ «Мегабанк», провідному комерційному банку у Харківському регіоні України. Це допоможе банку розширити доступ до фінансування для малого та середнього бізнесу у різних регіонах України.

Пакет фінансування IFC складається із субординованого кредиту на суму 10 мільйонів доларів США та конвертованого прямого кредиту у розмірі 10 мільйонів доларів США, що дає можливість IFC придбати акції банку. Ці кошти надаються, щоб зміцнити капітал банку та посилити його ліквідність, що у свою чергу дозволить банку розширити банківські послуги та фінансові продукти у регіонах України, які потребують особливого розвитку в умовах економічної кризи.

«Інвестиція IFC надходить у складний час для банківського сектору України, — сказала Олена Жукова, голова правління ВАТ «Мегабанк». — Це фінансування допоможе «Мегабанку» зміцнити його стабільність, незважаючи на фінансову кризу, а також дасть можливість збільшити фінансування для малого та середнього бізнесу. Фінансування IFC є для нас важливою підтримкою, і це посилить впевненість наших клієнтів і вкладників».

Співпраця ІFC та «Мегабанку» розпочалась у 2005 році із надання банку консультативних послуг з метою привести внутрішні практики корпоративного управління у відповідність з міжнародними стандартами.

“Цей проект – частина наших регіональних ініціатив, спрямованих на подолання фінансової кризи. Ми раді розвивати партнерство із ВАТ «Мегабанк», щоб допомогти відновити впевненість у банківському секторі України. Наша інвестиція у «Мегабанк» повинна розширити доступ до фінансування місцевим виробникам, допомогаючи тим самим зберегти робочі місця, а також позитивно вплинути на оздоровлення економічної ситуації у регіонах країни, що потребують інтенсивного розвитку», — наголосив Юркі Коскело (Jyrki Koskelo), віце-президент IFC.

IFC має намір вкласти у Центральній та Східній Європі близько двох мільярдів євро. Це, зокрема, передбачено зробити у рамках впроваджуваних ініціатив, спрямованих на подолання кризи, зокрема, у банківському секторі, інфраструктурі та сфері торговлі, а також через традиційні продукти та послуги - інвестиції та консультативні програми.

Додаткова інформація
IFC, член Групи Світового банку, створює можливості для людей подолати бідність та поліпшити життя. Ми сприяємо сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям і урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками. Загальна сума нових інвестиційних проектів IFC у 2008 фінансовому році сягнула 16,2 мільярда доларів США, що на 34 відсотки більше обсягів попереднього року. Більш детальна інформація на веб сайті www.ifc.org.

ВАТ «Мегабанк»
засноване у 1990 році. «Мегабанк» є провідним комерційним банком у Харківському регіоні України. «Мегабанк» — середній за розміром універсальний комерційний банк, що посідає 47-ме місце серед українських банків за розмірами активів. Регіональна мережа банку налічує 187 відділень у 25 областях України. «Мегабанк» надає повний спектр традиційних банківських послуг для більш як 343 тисяч клієнтів. Крім основних банківських послуг, «Мегабанк» пропонує унікальну технологію сплати рахунків за житлово-комунальні послуги у рамках Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ). Більш детальна інформація на веб сайті www.megabank.net.