IFC Home
Creating Opportunity Where It's Needed Most

Виконавчий віце-президент IFC Ларс Танелл відвідав Київ і пообіцяв Україні підтримку у подоланні кризи


IFC у Києві
Лариса Шидловська
Телефон: +38 044 490 6400
E-mail: lshidlovskaya@ifc.org

IFC у Москві
Iлля Свердлов
Телефон: +7495 411 75 55
E-mail: isverdlov@ifc.org


Київ, Україна, 3 вересня 2009 року — IFC, член Групи Світового банку, і надалі сприятиме Україні у мінімізації впливу економічної кризи за допомогою інвестиційних проектів та консультативних програм, сказав сьогодні Ларс Танелл (Lars Thunell), Виконавчий віце-президент Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Пан Танелл відвідав Україну з 1 по 3 вересня 2009 року. Під час свого візиту він зустрівся з Прем’єр-Міністром України п. Юлією Тимошенко та українськими урядовцями,  клієнтами IFC та представниками міжнародних фінансових організацій.

“Наша мета – допомогти компаніям-клієнтам IFC пережити кризу, а також підтримати зусилля України, спрямовані на подолання кризи. У 2010 фінансовому році ми плануємо подвоїти обсяги наших інвестицій в Україну, спрямовуючи кошти у фінансовий сектор, аграрну галузь та сферу енергоефективності», - зазначив Ларс Танелл.
 
Антикризова програма IFC в Україні включає консультативну допомогу українським банкам для удосконалення управління їх портфелем та проблемною заборгованістю, а також фінансову підтримку клієнтів у цьому секторі економіки. IFC уже збільшила обсяги фінансування українських банків у рамках Глобальної програми торгівельного фінансування – це допоможе покращити ліквідність банків та розширити міжнародну торгівлю. Крім того,  IFC координує свої зусилля із Групою Світового банку та іншими міжнародними фінансовими установами, щоб залучити  додаткове фінансування для сприяння  економічному зростанню України у довгостроковій перспективі.

Програма діяльності IFC у реальному секторі економіки зорієнтована у найближчій перспективі  на підтримку існуючих клієнтів IFC, а у довгострокових планах IFC – допомогти Україні максимально посилити її аграрний потенціал.  «Ми бачимо можливості аграрного сектору по всьому ланцюгу – від виробництва, постачання та переробки до збуту продукції, що дозволить забезпечити найбільший вплив  на розвиток аграрної галузі», - наголосив Ларс Танелл.

Ще один важливий довгостроковий пріоритет IFC в Україні – розширення фінансування у сфері енергоефективності, що має на меті скоротити енергоємність українських компаній та посилити їхню конкурентоздатність.

Україна стала членом IFC у 1993 році. IFC вже інвестувала в Україні майже 1,2 мільярда доларів США у 48 проектів у фінансовому секторі, сільському господарстві, будівництві, енергетиці, а також у сфері торгівлі та послуг. Портфель інвестицій, який нині IFC має в Україні, – 12-й за розміром у рамках корпорації у глобальному масштабі. IFC також впроваджує в Україні низку консультативних програм, спрямованих на розвиток фінансового сектору, сільського господарства та спрощення умов для ведення бізнесу.  

Додаткова інформація
 IFC, член Групи Світового банку, створює можливості для людей подолати бідність та поліпшити умови їхнього життя. Ми сприяємо сталому економічному зростанню країн, що розвиваються, підтримуючи розвиток приватного сектору, мобілізуючи приватний капітал, а також надаючи компаніям та урядам консультативні послуги та послуги з управління ризиками. Загальна сума нових інвестиційних проектів IFC у 2009 фінансовому році сягнула 15 мільярдів доларів США, що сприяло надходженню капіталу під час фінансової кризи у країни, що розвиваються.  Більш детальна інформація на веб сайті www.ifc.org.